TazUSB 4.0.1 - en to el translation catalogue (43 entries)

en: SliTaz Live USB - Version: %s
el: Αποθηκευτικό μέσο USB για live λειτουργία του SliTaz %s

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Commands:
el: Εντολές:

en: Print this short usage.
el: Εκτύπωση αυτής της σύντομης χρήσης.

en: Write the current filesystem to rootfs.gz. Supported compression: lzma, gzip, none.
el: Εγγράψτε το σύστημα αρχείων στο rootfs.gz. Υποστηριζόμενη συμπίεση: lzma, gzip, καμία.

en: Format and label device with ext4, ext3, ext2 or fat32 filesystem (for LiveUSB or /home). Default is ext3.
el: Κάντε διαμόρφωση (format) και επισημάντε την συσκευή με ένα σύστημα αρχείων σε ext4, ext3, ext2 ή fat32 (για το LiveUSB ή το /home). Η προεπιλογή είναι το ext3.

en: Generate a bootable LiveUSB using files from the LiveCD.
el: Δημιουργήστε ένα εκκινήσιμο LiveUSB χρησιμοποιώντας αρχεία από το LiveCD.

en: Create or recreate and activate additional swap memory.
el: Δημιουργήστε ή επαναδημιουργήστε και ενεργοποιήστε την πρόσθετη μνήμη swap.

en: Generate a bootable LiveUSB using files from ISO file.
el: Δημιουργήστε ένα εκκινήσιμο LiveUSB χρησιμοποιώντας αρχεία από την εικόνα ISO.

en: Remove old backup filesystems to free disk space.
el: Διαγραφή παλιών αντιγράφων ασφαλείας των αρχείων συστήματος, για απελευθέρωση χώρου στον δίσκο.

en: Device to use:
el: Συσκευή που θα χρησιμοποιηθεί:

en: No specified device or exit.
el: Δεν διευκρινίσθηκε μια συσκευή ή κάποια έξοδος.

en: Please specify a label for the partition (TazUSB):
el: Παρακαλώ ορίστε μια ετικέτα/ label για την κατάτμηση (TazUSB):

en: Please specify a filesystem type ext2, ext3, ext4 or fat32 (ext3):
el: Παρακαλώ ορίστε ένα σύστημα αρχείων του τύπου ext2, ext3, ext4 ή fat32 (ext3):

en: Processing...
el: Γίνεται επεξεργασία...

en: Can't find %s tool.
el: Αδύνατη η εύρεση του εργαλείου %s.

en: Would you like to install %s from repository [y/N]?
el: Μήπως θα θέλατε να εγκαταστήσετε τα %s από το αποθετήριο [y/N]?

en: Unmounting USB target device...
el: Γίνεται αποπροσάρτηση της συσκευής USB στόχου...

en: Mounting USB target device...
el: Γίνεται προσάρτηση της συσκευής USB στόχου...

en: Mounting CD-ROM device...
el: Γίνεται προσάρτηση της συσκευής CD-ROM...

en: Unable to mount CD-ROM or to find a filesystem on it (%s).
el: Αδύνατη η προσάρτηση του CD-ROM, ή η ανεύρεση συστήματος αρχείων πάνω σε αυτό (%s).

en: Mounting %s...
el: Γίνεται προσάρτηση %s...

en: Unable to mount ISO or to find a filesystem on it (%s).
el: Αδύνατη η προσάρτηση του ISO, ή η ανεύρεση συστήματος αρχείων πάνω σε αυτό (%s).

en: Copying needed files from CD-ROM...
el: Γίνεται αντιγραφή των απαιτούμενων αρχείων από το CD-ROM...

en: Do you want to exit Tazusb or reboot system (Exit/reboot)?
el: Μήπως θέλετε να βγείτε από το Tazusb ή να κάνετε επανεκκίνηση του συστήματος (Έξοδος - Exit / Eπανεκκίνηση - reboot)?

en: Gen swap
el: Δημιουργία swap

en: Generate a swap file in %s that will be activated on each boot to have more memory available (empty value to exit).
el: Δημιουργήστε ένα αρχείο swap στο in %s που θα ενεργοποιείται με κάθε επανεκκίνηση, για να επιτυγχάνεται περισσότερη διαθέσιμη μνήμη (empty value to exit).

en: Swap file in MB:
el: Αρχείο Swap σε MB:

en: Empty value. Exiting...
el: Κενή τιμή. Γίνεται έξοδος...

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Remove old %s backup filesystems to free up disk space.
el: Διαγραφή των παλιών αντιγράφων ασφαλείας των αρχείων συστήματος %s, για να απελευθερωθεί περισσότερος χώρος δίσκου.

en: No filesystems selected, exiting...
el: Δεν επιλέχθηκαν αρχεία συστήματος, γίνεται έξοδος...

en: Write filesystem
el: Εγγραφή συστήματος αρχείων

en: Creating %s with lzma compression...
el: Δημιουργείται το %s με συμπίεση lzma...

en: Creating %s with gzip compression...
el: Δημιουργείται το %s με συμπίεση gzip...

en: Creating %s without compression...
el: Δημιουργείται το %s χωρίς συμπίεση...

en: Moving %s to media. Remember to unmount for delayed writes!
el: Μετακίνηση του %s σε ένα μέσο αποθήκευσης. Θυμηθείτε να κάνετε αποπροσάρτηση για τις καθυστερημένες εγγραφές!

en: %s is located in %s
el: Το %s τοποθετήθηκε στο %s

en: ENTER to continue...
el: Πατήστε ENTER για να συνεχίσετε...

en: Format a device
el: Κάντε διαμόρφωση (format) μιας συσκευής

en: Gen a LiveUSB media
el: Δημιουργήστε ένα μέσο αποθήκευσης LiveUSB

en: Please specify a valid filename on the command line.
el: Παρακαλώ, ορίστε ένα έγκυρο όνομα αρχείου στη γραμμή εντολών.

en: Copy ISO file to SliTaz LiveUSB media
el: Αντιγράψτε το αρχείο ISO στο μέσο αποθήκευσης LiveUSB με το SliTaz
