TazUSB 3.0.2 - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Generate SliTaz LiveUSB media and boot in RAM!
fr: Générer un LiveUSB de SliTaz et démarrer en RAM !

en: Insert a LiveCD into the CD-ROM drive or use a local ISO image, select the correct device and press OK.
fr: Insérer un LiveCD dans le lecteur ou utiliser une image ISO, séléctionner le media et appuyer sur OK.

en: Reboot
fr: Redémarre

en: No USB media found
fr: Pas de média USB trouvé

en: ISO Image:
fr: Image ISO :

en: USB Media:
fr: Média USB :

en: No device: exit
fr: Aucun media : abandon

en: Usage:
fr: Usage :
