SliTaz Pizza - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: First step
sv: Första steget

en: Choose your distribution name and the one you want to use as base. We need your mail to notify you when your SliTaz Flavor is built and if anything goes wrong.
sv: Välj ditt distrobutions namn och den du vill använda som bas. Vi behöver din mail för att meddela dig när din SliTaz smak är byggd och om något går fel.

en: Flavor name
sv: Smak namn

en: Short description
sv: Kort beskrivning

en: Based on
sv: Baserad på

en: Text mode system
sv: Text-läges-system

en: X without GTK or Qt
sv: X utan GTK eller Qt

en: Clean GTK desktop
sv: Rent GTK skrivbord

en: Default SliTaz desktop
sv: Standard SliTaz skrivbord

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Generate
sv: Generera

en: Last chance to stop process or start over. Next step will pack your flavor and add it to the build queue. Here you can also add a note to your receipt flavor, this will be displayed on your flavor ID page and can be used to give more info to other users and SliTaz developers.
sv: Sista chansen att avbryta eller starta om. Sen kommer vi packa din smak och lägga till den till byggkön. Här kan du också lägga till en anteckning till din smaks recept, det kommer att visas på din smaks ID sida och kan användas till att ge info till andra användare och SliTaz utvecklare.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Build flavor
sv: Bygg smak

en: Removing temporary files for: $id
sv: Tar bort temporära filer för: $id

en: Start over
sv: Börja om

en: Packing: $FLAVOR
sv: Packar: $FLAVOR

en: Your ISO will be built on next Pizza Bot run
sv: Din ISO kommer att byggas vid nästa Pizza Bot körning

en: There is $inqueue flavor in queue | There are $inqueue flavors in queue
sv[0]: Det finns $inqueue smaker i kön
sv[1]: Det finns $inqueue smaker i kön

en: Download tarball:
sv: Ladda ner tarboll:

en: Download ISO:
sv: Ladda ner ISO:

en: Flavor is building or still in the build queue
sv: Din smak byggs eller är fortfarande i kö

en: Status for: $FLAVOR
sv: Status för: $FLAVOR

en: Flavor description:
sv: Smakbeskrivning

en: Help
sv: Hjälp

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Welcome
sv: Välkommen

en: SliTaz Pizza lets you create your own SliTaz ISO flavor online. The ISO image can be burnt on a cdrom or installed on USB media. Please read the SliTaz Pizza <a href="?help">Help</a> before starting a new flavor.
sv: SliTaz pizza låter dig skapa din egen SliTaz ISO smak online. ISO-bilden kan bli brännd på en CD-skriva eller installerad på ett USB-minne. Var god läs SliTaz Pizza <a href="?help">Hjälpen</a> innan du startar en ny smak.

en: Create a new flavor
sv: Skapa en ny smak

en: Latest builds
sv: Senaste byggena

en: More activity
sv: Mer aktivitet

en: Creating receipt and packages list
sv: Skapar recept och paket lista

en: Remove package(s)
sv: Tar bort paket

en: Add package(s)
sv: Lägg till paket

en: Here you can add or remove some packages to your flavor. You can also search for a package name and description to find a package name
sv: Här kan du lägga till eller ta bort några paket från din smak. Du kan också söka efter paketnamn och beskrivning för att hitta paket.

en: Search
sv: Sök
