slitaz-ob-menu 5.1.6 - en to ja_JP translation catalogue (27 entries)

en: Favorite Applications
ja_JP: お気に入りのアプリケーション

en: File Manager
ja_JP: ファイルマネージャー

en: Terminal
ja_JP: ターミナル

en: Web Browser
ja_JP: ウェブブラウザ

en: Text Editor
ja_JP: テキストエディタ

en: Configure favorites
ja_JP: お気に入りの設定

en: Configure/install favorites (tazx)
ja_JP: お気に入りの設定・インストール (tazx)

en: Desktop Effects
ja_JP: デスクトップの効果

en: Desktop Preferences
ja_JP: デスクトップの設定

en: Activate composite
ja_JP: コンポジットを有効にする

en: Activate shadows
ja_JP: 影を有効にする

en: Activate shadows/fade
ja_JP: 影・フェードを有効にする

en: Set opacity (actual)
ja_JP: 透明度の設定 (現行)

en: Set opacity (click)
ja_JP: 透明度の設定 (クリック)

en: Stop effects
ja_JP: 効果を停止

en: TazLiTo LiveCD Tool
ja_JP: TazLiTo LiveCD ツール

en: TazUSB LiveUSB Tool
ja_JP: TazUSB LiveUSB ツール

en: TazUSB Writefs (gzip)
ja_JP: TazUSB LiveUSB Tool

en: TazUSB Writefs (none)
ja_JP: TazUSB Writefs (なし)

en: Autostart Script
ja_JP: 自動実行スクリプト

en: Openbox Menu
ja_JP: Openbox メニュー

en: Reconfigure
ja_JP: 再構築

en: Restart
ja_JP: 再起動

en: Create a new file or folder
ja_JP: 新しいファイルかフォルダを生成

en: Run application
ja_JP: アプリケーションを実行

en: Open Folder
ja_JP: フォルダを開く

en: Logout
ja_JP: ログアウト
